First Lego League

Podporujeme tím PowerCraft na First Lego League

Spoločenská zodpovednosť je pre nás dôležitou súčasťou kultúry a štýlu podnikania. Aktivity pre tento rok sme naštartovali podporou tímu žiakov zo Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša, ktorí si svojimi výsledkami v regionálnom kole, otvorili cestu na medzinárodné semifinále First Lego League – FLL, ktoré sa koná v Lodži v Poľsku v dňoch 10.-11. februára 2018.

Spolupráca v tejto oblasti je nám blízka, škola nemá núdzu o nadaných študentov a odborným vzdelávaním je najbližšie k oblasti IT služieb, v ktorých je GAMO už viac ako 25 rokov doma. Zaviazali sme sa pomáhať študentom a rozvíjať kľúčové kompetencie v oblasti IT. Účasť na tejto súťaži vnímame ako vítaný tréning pre prax. Rodičom a pedagógom sa už podarilo v týchto tínedžeroch vzbudiť záujem o vedu a techniku. Pre nás je potešením, že môžeme pomôcť s ich vyslaním na medzinárodné podujatie, kde zaiste získajú cenné skúsenosti a výnimočné zážitky pri riešení misie v robotickej súťaži. Tímová spolupráca v súťaži - ohraničená úlohami, termínmi a obmedzenými zdrojmi; vie byť náročná, komplikovaná, no má svoje čaro, dokáže byť hrou a prinášať úspech, presne ako v reálnom pracovnom prostredí spoločnosti GAMO.

Vážime si, že sme boli oslovení, stať sa hlavným sponzorom tímu - PowerCraft, žiakov zo Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaš. Prajeme veľa šťastia a držíme palce v medzinárodnej konkurencii.

 

 

Dátum : 09.02.2018 Autor : GAMO Značky: GAMO