Každá kríza je zároveň príležitosťou

Tlak na IT pracovníkov sa počas Covid-19 významne zvýšil. Ako sa s ním vyrovnať?

Covid-19 priniesol popri spomalení ekonomiky aj potrebu urýchlenej digitalizácie pre firmy, ktoré chcú zostať konkurencieschopné. Podľa prieskumu Appdynamics sa v minulosti projekty digitálnej transformácie bežne schvaľovali a implementovali aj rok. V súčasnosti však viac ako 70% respondentov hovorí o časovom horizonte pár týždňov. IT pracovníci sa tak pod značným tlakom musia stať skutočnými manažérmi zmeny. Je to výzva, ktorá poukazuje na pridanú hodnotu IT.


Práca z domu, online konferencie, prístup zákazníkov do firemných systémov, prudké výkyvy návštevnosti web stránok či čoraz častejšie kybernetické útoky vyžadujú pozornosť a prakticky okamžité riešenia. Zvládnete to, ak máte:

  1. Flexibilnú a bezpečnú IT infraštruktúru, aby ste mohli adresovať časové a objemové požiadavky súčasnosti. Cloudové riešenia poskytujú požadovanú flexibilitu a možnosť využiť ich len vo vymedzenom časovom období. Pozitívna skúsenosť vás však presvedčí využívať Cloud natrvalo. Všetko zas budete stíhať, s prehľadom a bezpečne. Vaše dáta a prístup k nim bude chránený 24/7 a efektivita vášho podnikania bude zaručená.
  2. Potenciálne hrozby si uvedomujúcich a pravidelne školených zamestnancov, ktorých práca z domu viac nepredstavuje riziko pre vašu firmu a vy sa tak môžete sústrediť na to podstatné.
  3. Webkonferenčné nástroje zastrešujúce komplexné potreby vášho podnikania, rýchlo a spoľahlivo. Zdieľanie dokumentov, videohovory a prezentácie či komunikácia so zákazníkmi bude zabezpečená, stabilná a prispeje k spokojnosti vašich zákazníkov a vás.
  4. Presne identifikované prvky ochrany pred výpadkom alebo útokom pre kritické aplikácie, a v prípade incidentu, plán na zabezpečenie kontinuity podnikania.
  5. Analytické nástroje na identifikáciu hrozieb (aj skrytých), ktoré zaručia bezpečnosť firemných informačných systémov a sietí.

Lekcie tzv. lock-downu dokážete zvládnuť aj vďaka profesionálnej expertíze v oblasti Cloud Computingu a kyberbezpečnosti. Ak potrebujete otestovať váš IT systém, zvýšiť jeho pridanú hodnotu na maximum alebo jednoducho poradiť v oblasti IT stratégie, budeme veľmi radi ak sa na nás obrátite.

Dátum : 29.09.2020 Autor : GAMO Značky: GAMO