CSA STAR

GAMO Cloud patrí medzi svetovú špičku v bezpečnosti

CSA Star je najsilnejším programom potvrdzujúcim bezpečnosť v cloude.

Spoločnosť GAMO ako poskytovateľ cloudových služieb si dala záväzok potvrdiť klientom a potenciálnym partnerom vysokú úroveň bezpečnosti prevádzkovaného cloudového riešenia. GAMO Cloud prešiel prísnym a nezávislým posúdením akreditovanou certifikačnou autoritou. GAMO Cloud sa týmto zaradil medzi svetovú špičku v oblasti bezpečnosti cloudových služieb a GAMO patrí medzi prvých cloud providerov na Slovensku, ktorí získali CSA Star certifikát. Sme historicky prvá a jediná čisto slovenská spoločnosť s týmto certifikátom.

Cloud Security Alliance (CSA) je celosvetovou organizáciou, ktorá sa venuje definovaniu a zvyšovaniu povedomia o riešeniach a praktikách, ktoré pomáhajú vytvárať bezpečné prostredie cloud computingu. Členmi CSA je viac než 90.000 špičkových odborníkov z praxe, 400 technologických lídrov - ako napríklad Google, Amazon, Microsoft, Symantec, AT&T, EMC a ďalší, ktorí sú sústredení v 80 skupinách (chapters) v rámci celého sveta. Výsledkom práce CSA je najmä program certifikácie CSA Star pre poskytovateľov cloudových služieb, ako aj programy individuálnej certifikácie znalostí v oblasti bezpečnosti cloudových technológií – CCSK, CCM. CSA Star je v súčasnosti najsilnejším programom potvrdzujúcim bezpečnosť cloudových riešení. Jeho získanie si vyžaduje splnenie podmienok stanovených CSA. Rozhodnutie o tom, či poskytovateľ riešenia spĺňa tieto prísne podmienky, preveruje nezávislý audítor – certifikačná autorita.

Získaná certifikácia CSA Star potvrdzuje, že GAMO si upevnilo pozíciu dôveryhodného poskytovateľa cloudových služieb, ktorý vytvoril a udržiava robustný bezpečnostný program spĺňajúci najprísnejšie pravidlá zabezpečenia cloudových služieb.

 

Tlačová správa: https://www.pcrevue.sk/a/GAMO-je-historicky-prvou-slovenskou-firmou--ktora-ziskala-renomovany-medzinarodny-certifikat-CSA-Star

 

Dátum : 11.06.2018 Autor : GAMO Značky: Cloud GAMO Tlačové správy