Ako začať
prvý projekt v Cloude

 

Zriaďte si kanceláriu v Office 365

Získajte prehľad o nákladoch

Vyberte si Cloudovú službu

Otestujte GAMO Cloud

Inšpirujte sa referenciami

Prejdite na online stretnutia, zrýchlite výmenu informácií vo firme až o 50%. Spolupracujte na dokumentoch v reálnom čase, riaďte projekty, vizualizujte úlohy. Stiahnite si eBook a získajte Tipy a triky pre modernú kanceláriu v cloude.
Zistiť viac
Stiahnite si nákladovú štúdiu, ktorá porovnáva náklady a výhody on-premise a cloud riešenia.
Ponúkame Vám jej krátku ukážku:
Nákladová štúdia - ukážka
Stiahnuť ukážku nákladovej štúdie Stiahnuť kompletnú nákladovú štúdiu
Potrebujete virtuálny server alebo privátny cloud? Koľko serverov a aké licencie vybrať? Spolu s vami navrhneme systém na mieru, nastavíme bezpečnostné pravidlá, zálohovanie. Zabezpečíme profesionálny monitoring IT alebo cloudovej infraštruktúry.
Zistiť viac
Vyskúšajte GAMO Cloud na 2 týždne zdarma. Využitie testovacej prevádzky k ničomu nezaväzuje.
Testovacia prevádzka zdarma
Prečo sa úspešné firmy rozhodli prejsť do GAMO Cloud?
Aké benefity im priniesli naše cloudové služby?
Zistiť viac
Späť
Späť
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
Späť

Čo vám umožní
naše riešenie?

 • Požadované výpočtové zdroje vždy prispôsobíte aktuálnym potrebám a zaplatíte tak len za to, čo naozaj potrebujete.
 • Máte garantovanú dostupnosť IT systémov na 99,97 %, čo je v prípade on-premise riešenia ťažko dosiahnuteľný cieľ.
 • Transparentne riadite prevádzkové náklady na IT.
 • Minimalizujete investičné náklady na IT infraštruktúru.
 • IT pracovníci sa môžu zamerať na rozvoj podnikových systémov namiesto riešenia rutinných úloh.
 • Predchádzate prípadnej strate dát – virtuálne servery sú automaticky zálohované v intervale 7 dní.
 • Zabezpečíte si bezpečný prístup k podnikovým aplikáciám odkiaľkoľvek; ak sa rozhodnete pre službu Desktop as a Service.
 • Dokážete svoje systémy nonstop monitorovať aj cez mobilnú aplikáciu.

Správna voľba
pre cloud

Typickými cloud aplikáciami sú mailové systémy, správa IT, softvérový vývoj a testovanie, zálohovanie, obchodné (CRM) aplikácie, kancelárske aplikácie, účtovníctvo. Pre začiatok si vyberte jeden viditeľný a obchodne relevantný projekt, ktorý môže byť v krátkom čase úspešný a umožní vám dozvedieť sa o skutočných výhodách cloud computingu.

Cloudové služby

GAMO Cloud
Virtuálny server
Privátny cloud
Zálohovanie v cloude
GAMO Drive
Konzultácie ku cloudu
Migrácia do cloudu
Monitoring
Cloud

GAMO Cloud je prvé plne virtualizované cloud computing riešenie na Slovensku poskytujúce spoľahlivé a zabezpečené cloudové služby.

Pri jeho návrhu bol využitý koncept softvérovo definovaného dátového centra (SDDC) a jasnou voľbou bola technológia VMware, ktorá v tejto oblasti nemá na trhu konkurenciu. GAMO Cloud spĺňa prísne pravidlá na bezpečnosť a dostupnosť, vrátane štandardov TIA 942 pre úroveň Tier III, ako aj normy pre informačnú bezpečnosť ISO 27001 či ISO 27018 pre ochranu osobných údajov v cloude. Dostupnosť je na špičkovej úrovni 99,97%.

Zákazníci využívajúci GAMO Cloud majú k dispozícii celkom flexibilné virtuálne dátové centrum, v ktorom je možné ľubovoľne škálovať zdroje i výpočtový výkon, presúvať pracovnú záťaž medzi privátnym a verejným cloudom a chrániť svoje dáta pokročilými bezpečnostnými funkciami.

Virtuálny server

Virtuálny server v GAMO Cloud je jednoduchá a efektívna cesta ako pre Vašu firmu zabezpečiť virtuálny server s vysokým výkonom a dostupnosťou. Svoj virtuálny server vždy prispôsobíte aktuálnym potrebám a platíte len za ten výkon, ktorý naozaj potrebujete.

Okrem požadovanej hardvérovej konfigurácie si môžete ku serveru doplniť aj softvérové licencie – operačné systémy a systémový softvér spoločnosti Microsoft (Windows Server, SQL Server, ...) a tiež úplnú novinku – bezpečnostný softvér od slovenskej spoločnosti ESET. Vždy máte k dispozícii najnovšie verzie produktov.

Samozrejmosťou je automatické 7 dňové zálohovanie virtuálnych serverov.

Vybrať si môžete z cenovo zvýhodnených balíkov služieb, alebo si nakonfigurujete vlastný virtuálny server.

Privátny cloud

Privátny cloud je Vaša virtuálna serverovňa prevádzkovaná vo výkonnom a spoľahlivom datacentre vybudovanom ako High Availibility riešenie. Poskytuje garantovanú dostupnosť na úrovni 99,97% bez potreby akýchkoľvek investičných nákladov.

Ak už využívate nástroje VMware vo vlastnej serverovni, vďaka vlastnostiam technológie VMware vCloud Director dokážete hladko presúvať svoje virtuálne stroje medzi vlastným cloudom a privátnym cloudom u nás. Predstavuje to flexibilitu bez obmedzení a zároveň úsporu prevádzkových nákladov – s dobou konfigurácie rádovo v minútach.

Ku privátnemu cloudu je poskytovaná služba profesionálneho monitoring IT systémov a služieb prevádzkovaných v datacentre, dostupná aj vo forme mobilnej aplikácie.

Konfiguráciu svojho privátneho cloudu si môžete dynamicky meniť podľa aktuálnych potrieb.

Backup as a Service

Pre moderné firmy je využívanie cloudových služieb spôsobom, ako získať IT riešenie s kapacitou a funkciami veľkých enterprise prostredí bez nutnosti budovania vlastného dátového centra. Služba Backup as a Service Vám umožní zálohovať aktuálnu kópiu Vašich virtualizovaných aplikácií vo vašej infraštruktúre alebo v GAMO Cloude s možnosťou obnovy súborov alebo virtuálnych diskov do Vašej infraštruktúry v prípade potreby. Nezáleží či používate VMware, Hyper-V alebo Amazon AWS, podporujeme viac platforiem poskytnutím flexibilnej zálohy pre Vaše kritické dáta a systémy.

Zálohujete len tie virtuálne servery, ktoré chcete chrániť a šetrite tým svoje náklady na zálohovanie. GAMO Cloud služba Backup as a Service ponúka granulárnu replikáciu, ktorá Vám dovolí vybrať len tie servery a vybrané dáta, ktoré chcete chrániť.

GAMO Drive

GAMO Drive je jednoduché privátne dátové úložisko v Cloude pripravené pre použite hneď po prvom spustení. Je to štandardná „Filesync&share“ služba, umožňujúca zdieľať a synchronizovať dáta medzi viacerými dátovými zdrojmi a užívateľmi.

Využitím tejto služby už nemusíte posielať veľké prílohy formou e-mailu, či prostredníctvom internetových úschovní.

A ak potrebujete rýchlo otvoriť alebo upraviť dokument, tabuľku či prezentáciu uloženú v GAMO Drive, máte k dispozícii vstavaný editor najbežnejších kancelárskych formátov.

Konzultácie ku cloudu

Pri plánovaní rozpočtov na IT nie je jednoduché rozhodovať sa medzi pokračovaním v tradičnej prevádzke IT systémov a cloudom. Ak ste aj zástancom tradičného prístupu v oblasti IT, určite si uvedomujete, že cloud predstavuje jedinečnú príležitosť nielen v podpore rozvoja podnikania, ale aj efektívnejšieho využívania nákladov na prevádzku IT. Ktoré časti IT infraštruktúry je vhodné prevádzkovať v cloude? Ako riešiť flexibilné prispôsobovanie IT zdrojov aktuálnym potrebám organizácie? Odbremení cloud computing IT administrátorov od troubleshootingu bežných problémov a budú sa môcť sústrediť na rozvoj dôležitých IT systémov?

Poradíme Vám ako vybudovať ideálne riešenie pre vaše existujúce i nové IT prostredie. Komplexná analýza odhalí tú najlepšiu cestu pri rozhodovaní o prechode do cloudu.

Migrácia do cloudu

Správne vypracovaná migračná stratégia je návodom alebo presnejšie postupnosťou krokov, ktorých dodržanie znamená úspešný prechod na cloudové riešenie. Jej súčasťou sú plány nákladov, ako aj dopad výsledkov migrácie na organizáciu, jej systémy a používateľov.

Aby bol prechod do cloudu „bezbolestný“, musí byť migrácia dôkladne premyslená a realizovaná skúsenými špecialistami. Nie každý poskytovateľ cloudových riešení Vám dokáže poskytnúť kvalifikovanú asistenciu pri migrácii.

Aby ste počas migrácie predišli neočakávaným problémom, obráťte sa na nás. Spolu navrhneme a zrealizujeme celý proces.

Monitoring

Prioritou IT je v súčasnosti podpora biznis procesov a maximálna úroveň automatizácie rutinných činností. Prehľad o stave IT systémov a aplikácií už poskytuje takmer každý výrobca technológií vo svojom vlastnom monitorovacom systéme, je však zložité integrovať ich do unifikovaného nástroja.

Ku virtuálnym serverom a aplikáciám prevádzkovaným v cloude, ale aj v inej, hoci aj nevirtualizovanej infraštruktúre, poskytujeme nepretržitý monitoring systémov a služieb naším dohľadovým systémom. Zákazníci majú možnosť monitorovať svoje systémy na diaľku v unifikovanom nástroji cez web aj prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Pre systémy v GAMO Cloud je k dispozícii možnosť výberu z dvoch úrovní monitorovania - Basic alebo Premium. Úroveň Premium je rozšírením základnej úrovne Basic o služby riešenia vzniknutých incidentov v súlade s dohodnutým postupom.

Prečo si vybrať GAMO Cloud ?

Najmodernejší Cloud na Slovensku

GAMO Cloud je prvé dátové centrum na Slovensku využívajúce koncept SDDC – Software Defined Data Centre. Najnovšie technológie VMware založené na úplnej virtualizácií sietí a dátových úložísk.

Bezpečnosť a ochrana údajov

GAMO Cloud spĺňa prísne pravidlá na bezpečnosť a dostupnosť (vrátane štandardov TIA 942 pre úroveň Tier III), ale aj normy pre informačnú bezpečnosť ISO 27001 a ISO 27018 pre ochranu osobných údajov v cloude.

Dostupnosť technickej podpory a IT špecialistov

Nie sme nadnárodná firma, pre ktorú ste „malý biznis“ (jeden z mnohých). U nás má každý zákazník garantovaný prístup k IT špecialistovi, s ktorým môže komunikovať v slovenskom alebo anglickom jazyku.

Vybrané referencie

 • Výrobná spoločnosť v GAMO Cloud. Približne 60 používateľov vrátane dizajnérov pracujúcich v 3D, cca 20 pracovných staníc riadiacich výrobu, asi 10 mobilných používateľov na predajných pobočkách v rámci SR.

 • Lenovo International. Oficiálne zastúpenie korporácie na Slovensku, ktoré zároveň poskytuje interné IT systémy a služby pre región EMEA (Európa, Stredný východ, Afrika) využíva servery v GAMO Cloude.

 • Prevádzkovateľ portálu, ktorý využíval virtuálne servery spolu s prenajatými fyzickými servermi v server housingu, sa rozhodol pre prechod do cloudového riešenia.