Pripravte IT systémy pre prácu z domu

Na Slovensku pracuje takmer štvrtina zamestnancov mimo svojho pracoviska

Podľa údajov z Google COVID-19 Community Mobility Reports sa úroveň návratu na pracoviská po prvej vlne Covid-19 nepodarilo dosiahnuť. V súčasnosti je priemerná obsadenosť pracovísk na úrovni 77%. To predstavuje bežný prázdninový priemer. Ekonomika nie je obmedzená celoštátnymi reštrikciami, ako tomu bolo počas mesiacov marec – apríl. Takmer štvrtina pracovníkov však pracuje z domu, alebo je z iných dôvodov mimo svojho pracoviska. Kombinácia home office a prítomnosti na pracovisku sa stáva bežným štandardom. 


Už viackrát sme upozorňovali na možné úskalia spojené s prácou z domu. IT oddelenia musia urýchlene digitalizovať procesy a pripraviť sa na otvorenie svojich systémov, že to nie je vždy jednoduché, potvrdí každý zodpovedný správca IT.
Prvoradou funkčnosťou riešení pre home office je popri bezpečnosti udržanie komunikačnej úrovne a spolupráce, na ktorú sú pracovníci zvyknutí. Komunikovať potrebujú interné pracovné tímy, obchodníci so zákazníkmi, manažment. Osvedčeným riešením sú webkonferenčné systémy. K dispozícii je množstvo platforiem - od bezplatných s často otáznou úrovňou bezpečnosti, až po sofistikované riešenia vyžadujúce zložité nasadenie. Ak má celá firma nastavenú jednu platformu ako komunikačný štandard, je všetko v poriadku. Problém môže nastať, ak do komunikácie potrebuje prizvať externého partnera alebo klienta. Ak nepoužíva identickú platformu, začína hľadanie alternatívy, cez ktorú by mohli online komunikovať. Messenger? Skype? Zoom? Áno, aj to sú možné varianty. Sú však v súlade s firemnými štandardmi ohľadne IT bezpečnosti? Nehrozí tu nebezpečenstvo? Je v poriadku zdieľať týmto spôsobom cenovú či realizačnú ponuku?
Ako plnohodnotné a intuitívne riešenie, určené nielen na prekonanie nesúladu medzi komunikačnými platformami dvoch strán, ponúkame a odporúčame GAMO Meet. Riešenie je postavené na platforme jedného z najbezpečnejších cloudových riešení na Slovensku. Poskytuje plne funkčné videokonferencie, zdieľanie obrazovky prezentujúceho alebo ľubovoľného účastníka videokonferencie. Samozrejmosťou je nahrávanie priebehu webkonferencie pre neskoršie využitie. Účastníci videokonferencie ocenia aj bielu tabuľu pre rýchle náčrty či funkčnosť online hlasovania vhodnú pre ankety aj schvaľovania rozhodnutí. 
Ak máte účet v Google alebo Microsoft 365, prihlásiť sa môžete aj týmito údajmi. Účastníkom videokonferencie postačuje iba poslať hyperlink na konferenčnú miestnosť. Pripoja sa bez zložitej inštalácie, cez webový prehliadač. Na ľubovoľnom zariadení a platforme. 
Na stránke produktu GAMO Meet nájdete detailné informácie, videonávody, pripravené balíčky služieb aj možnosť vyskúšať si produkt zdarma. Začnite komunikovať už dnes.

Dátum : 01.10.2020 Autor : GAMO Značky: GAMO