Potenciál cloudových služieb vo výrobe

GAMO partnerom konferencie Digitálny podnik

To, že výrobný podnik bezproblémovo funguje v cloude, si mali možnosť overiť účastníci CEIT&TREND konferencie Digitálny podnik, ktorá sa uskutočnila 14. 6. 2017 v Žiline. Reálne benefity GAMO riešenia digitálnej transformácie IT spoločne odprezentovali Ľubomír Repiský, IT manažér zo spoločnosti K-system a Ivan Luby, CTO, GAMO.

Prezentácia priniesla stručné resumé využitia potenciálu cloud computing služieb v spoločnosti K-system. Z cloudu tu bežia nielen všetky servery, ale riadia sa aj výrobné linky. To všetko pri dosiahnutí vyššej bezpečnosti, dostupnosti biznis služieb a rozumnejšom vynaložení nákladov ako by tomu bolo v prípade on-premise riešenia. Záujemci sa na vlastné oči presvedčili, ako dokážu na virtuálnych desktopoch pracovať dizajnéri využívajúci 3D výkon akcelerovaný z cloudu. Alebo ako jednoducho prezentujú obchodníci na predajných štúdiách grafické návrhy aj na menej výkonných počítačoch a tabletoch. Vďaka prechodu IT systémov a aplikácií do GAMO Cloud a využívaniu VDI desktopov sa výrazne znížil počet zásahov realizovaných IT personálom. IT sa transformovalo z podpory užívateľov na podporu kvality poskytovaných biznis služieb.

Naša prezentácia umožnila nahliadnuť do konkrétneho výrobného podniku, kde sa rozhodli pre nové technológie, ktoré im prinášajú efektivitu do výrobných aj obchodných procesov. Narastajúcu dôveru v cloudové riešenia, nám potvrdili viacerí účastníci. Nečudo, cloud sa dnes už stáva reálnym spôsobom, ktorým firmy postupne využívajú informačné technológie.

 

GAMO na konferencii Digitálny podnik 2017

 

Dátum : 15.06.2017 Autor : GAMO Značky: Cloud GAMO