95% organizácií už má skúsenosti s cloudom. Ako je na tom tá vaša?

Spoločnosť RightScale uskutočnila začiatkom roka 2016 prieskum zameraný na využívanie cloudových riešení. Aké sú hlavné výsledky prieskumu State of the Cloud Report?

  1. 95% respondentov uviedlo, že využíva cloud pre svoje aplikácie, alebo testuje koncept IaaS – Infrastructure as a Service
  2. Organizácie, využívajúce cloud majú svoje aplikácie prevádzkované priemerne v 3 cloud platformách, pričom na testovanie využívajú ďalšie 3 platformy (v koncepte Public, aj Private Cloud)
  3. Koncept využívania hybridného cloudu výrazne rastie– 71% organizácií robí kroky smerujúce k využívaniu tohto konceptu (voči 58% z prieskumu v roku 2015)
  4. Veľké firmy preferujú privátny cloud, kým SMB umiestňujú svoje aplikácie ku poskytovateľom cloudových služieb.
  5. Bezpečnosť údajov a cloudu už nie je najväčšou výzvou IT profesionálov - najväčším problémom je nedostatok zdrojov a odborností. Bezpečnosť je považovaná naďalej za dôležitý aspekt cloudu, ale jej význam sa dlhodobo znižuje.
  6. Riadenie nákladov v cloude je aj naďalej dôležité – cloud umožňuje optimalizovať náklady na IT („vypínať“ nepotrebné zdroje a presúvať výpočtový výkon ku lacnejším poskytovateľom)
  7. Veľké podniky čoraz výraznejšie využívajú DevOps (74%) a Docker (27%); pričom Docker plánuje využívať ďalších 38% respondentov
  8. Medzi TOP poskytovateľov verejných cloudových služieb patrí Amazon (57%) a Azure (celkom 20%)
  9. U všetkých respondentov rastie akceptácia privátneho cloudu, lídrom v technológii privátneho cloudu je platforma VMware vSphere, ktorú využíva 44% organizácií

Ak aj Vy patríte medzi organizácie, ktoré by chceli využívať cloud a potrebujú sa pred definitívnym rozhodnutím presvedčiť o tom, či je pre nich cloudové riešenie skutočným prínosom, obráťte sa na nás. GAMO Cloud Vám poskytne testovaciu prevádzku, ktorá Vás k ničomu nezaväzuje. A naši špecialisti Vám poradia ako najlepšie postupovať pri migrácii.

SKÚŠOBNÁ PREVÁDZKA ZDARMA

 

Celá štúdia je k dispozícii na webstránke RightScale.

GAMO a.s.  |  Kyjevské námestie 6  |  974 04 Banská Bystrica
Dátové centrum  |  Datacube  |  Kopčianska 92  |  851 01 Bratislava
Copyright © 2017 GAMO
Created by ActivIT.